Funkcja porównywania i dodawania do ulubionych jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Nieogrzewany magazyn
Dla przedsiębiorców zajmujących się produkcją i sprzedażą produktów powszechnego użytku, konieczność posiadania niezawodnego nieogrzewanego magazynu do przechowywania produktów, jest ważnym elementem właściwej organizacji biznesu.
Od wyboru magazynu w dużej mierze zależy wzrost zysków oraz redukcja ryzyka i strat. Nieogrzewany magazyn można wynająć w wielu miastach Polski. To dobra opcja dla firm, zajmujących się produktami, które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania.
Magazyny nieogrzewane to są pomieszczenia, w których nie ma systemu ogrzewania, ale stworzono wszelkie warunki dla przechowywania towarów. Najczęściej one się wykorzystują do przechowywania wyrobów metalowych (metale żelazne, nieżelazne i stopy), wyrobów z drewna, materiałów budowlanych (w tym materiałów sypkich i płytek), maszyn, sprzętu specjalnego, zapasów itp.
Opłaca się wynająć nieogrzewany magazyn dla przechowywania opon, części zamiennych do różnych jednostek, pojazdów, towary wykonane z PVC i innych materiałów kompozytowych, wełny, bawełny itp. Magazyny bez ogrzewania mogą być: zamknięte, półzamknięte (jedna/dwie ściany), otwarte (najczęściej posiadają tylko dach).
Klasa obiektu określa warunki przechowywania w nieogrzewanym magazynie:
Znając właściwości nieogrzewanych obiektów magazynowych na sprzedaż lub wynajem, znacznie łatwiej jest wybrać idealne dla konkretnego biznesu. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który magazyn jest lepszy, nie uwzględniając indywidualnych wymagań klienta.
Przed podjęciem decyzji o kupnie lub wynajmie nieogrzewanego magazynu warto zapoznać się z tym, jak zmienia się w nim temperatura w zależności od warunków pogodowych w różnych porach roku.
Trudno jest utrzymać stabilną temperaturę po całej powierzchni nieogrzewanego magazynu. Ściany, które znajdują się od strony południowej, dobrze nagrzewają się w ciągu dnia, a temperatura w ich pobliżu jest wyższa niż w przypadku ścian północnych. W chłodne dni w środku będzie cieplej niż na zewnątrz, a wilgotność poniżej. W ciepłych okresach w pomieszczeniu będzie chłodniej, a wilgotność wzrośnie.
Wewnątrz magazynów nieogrzewanych istnieje taka zależność:
W okresie jesienno-wiosennym nieogrzewane magazyny wymagają lepszej wentylacji. Jest to konieczne w celu wyrównania temperatury otoczenia z temperaturą produktu w pomieszczeniu. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że wiosną na powierzchni składowanych towarów będzie skraplać się para wodna, a w okresie jesiennym wilgoć zbierze się w środku i towar ulegnie zniszczeniu.
Zalecamy ciągłe monitorowanie stanu wentylacji magazynu nieogrzewanego i dostosowywanie w zależności od zmian temperatury zewnętrznej. Częste otwieranie drzwi i niesystematyczne okresy załadunku i rozładunku towaru również doprowadzają do zbędnej wilgoci, która może zniszczyć towar. W efekcie temperatura się zmienia intensywniej, w wyniku czego występują wahania wilgotności i naruszane są warunki temperatury przechowywania.
Ważne jest, aby wziąć pod uwagę optymalne opcje temperatury i wilgotności dla towarów, które mają być przechowywane w nieogrzewanych magazynach. Oto kilka przykładów:
Aby zapobiec nagłym zmianom temperatury w nieogrzewanych magazynach, należy rzadziej otwierać drzwi bez specjalnej potrzeby. Podczas dystrybucji towarów należy pamiętać, że najwyższa wilgotność będzie bliżej podłogi, a w górnych warstwach maleje. Zimą, zwłaszcza przy silnych mrozach, w razie potrzeby można włączyć ogrzewanie. W tym celu stosuje się opalarki.
W Polsce czynsz najmu nieogrzewanego magazynu jest stosunkowo niski w porównaniu do innych powierzchni magazynowych, ale cena nie zawsze musi być głównym kryterium. Ważne jest, aby znaleźć obiekt, który zapewnia dobre lub akceptowalne warunki przechowywania produktów.
Więc znalezienie magazynów nieogrzewanych do kupna czy wynajmu nie jest łatwym zadaniem. Musimy przejrzeć ogłoszenia prywatne na odpowiednich portalach, zapoznać się z ofertami agencji nieruchomości, przejrzeć lokalne bazy danych. Jednak współpraca z niesprawdzonym prywatnym przedsiębiorcą często zamienia się w kłopoty.
Aby nie stawić czoła nieuczciwym właścicielom, lepiej skorzystać z pomocy specjalistów zajmujących się nieruchomościami magazynowymi. Z ich pomocą trafnie wybierzesz najlepszą dla siebie opcję pod względem ceny, klasy, wygody lokalizacji, dostępności dróg dojazdowych itp. Magazyny nieogrzewane na sprzedaż czy wynajem oceniane są według kilku kryteriów.
Warto zastanowić się:
Umożliwi to ustalenie obiektywnego kosztu wynajmu nieogrzewanego magazynu.
WareTeka to specjalistyczna platforma do wynajmu lub kupna powierzchni magazynowej, w tym nieogrzewanej. Zebraliśmy informacje z całej Polski. Tutaj znajdziesz miejsce do przechowywania towarów w dowolnej miejscowości swojego regionu, powiatu lub w miejscach, w których działa Twoja firma.
Magazyny nieogrzewane można wynająć w całości lub częściowo. Każdy obiekt zaprezentowany w katalogu zawiera szczegółowy opis parametrów technicznych i cech. W pobliżu znajduje się interaktywna mapa, na której można określić zalety lokalizacji magazynu: oddalenie od terenów zabudowanych, trasy transportu kolejowego i drogowego itp. Wielofunkcyjne filtry pozwalają wybrać z ogólnej listy tylko te obiekty, które spełniają wymagane kryteria wynajęcia magazynu nieogrzewanego.
U nas możesz również znaleźć i wynająć magazyn klasy A.
Zaloguj się
Prosimy zalogować się
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą porównywać i dodawać magazyny do ulubionych. Zaloguj się, aby kontynuować.
Utwórz konto
Reset password