Funkcja porównywania i dodawania do ulubionych jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wynajem
Składowanie i dystrybucja towarów w magazynie to priorytetowe zadanie dla operatorów logistycznych 3PL; dostawców usług logistycznych; firm działających w branży rolniczej, FMCG, handlu detalicznego itp. Kontrola zdolności dystrybucyjnych wpływa na jakość usług, zmniejsza koszty transportu i optymalizuje ceny dla użytkownika końcowego. Jak pokazuje praktyka, w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, kupowanie własnych pomieszczeń do przechowywania produktów jest często niepraktyczne. Wynajem magazynu lub hali jest bardziej efektywny z finansowego punktu widzenia.
Szukając magazyny do wynajęcia, polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z co najmniej dziesięciu różnych serwisów wynajmu nieruchomości komercyjnych. Jednak każde z tych rozwiązań nie posiada tyle możliwości co WareTeka. Nasza platforma to narzędzie do szybkiego i wygodnego wyszukiwania powierzchni magazynowych w zależności od potrzeb biznesu. Za jej pomocą możesz wynająć lub sprzedaż różne typy hal magazynowych i znaleźć partnerów dla swojej firmy.
Zapewniamy wygodny system nawigacji i zaawansowane filtry do wynajęcia magazynu za pomocą 2 kliknięć we wszystkich miastach Ukrainy a Polski. Codziennie na stronie publikowanych jest ponad 100 nowych ofert wynajmu magazynów.
Cena wynajmu magazynów różni się w zależności od:
Wybierając obiekty, należy kierować się nie tylko ceną wynajmu magazynu oraz hali, ale także specyfiką prowadzonej działalności.
Specjaliści platformy WareTeka zebrali rekomendacje, które pomogą Ci znaleźć magazyn do wynajęcia w najlepszej cenie:
WareTeka pomoże Ci wynająć przestrzeń magazynową dostosowaną do Twojego biznesu. Za pomocą filtrów można wybrać typ i klasę magazynu, wybrać miasto, cenę oraz rozmiar powierzchni magazynu. W razie potrzeby specjaliści platformy pomogą Ci wybrać najlepszą opcję.
To zależy od rodzaju działalności. Jeśli działamy w branży e-commerce, to najlepiej będzie pasował magazyn klasy A z pełną obsługą logistyczną, czyli fulfilment. W przypadku prowadzenia firmy produkcyjnej, mając do dyspozycji cały niezbędny sprzęt i pracowników, może się bardziej opłacić wynajęcie magazynu klasy B, do składowania materiałów różnego rodzaju.
Głównym czynnikiem wpływającym na wybór powierzchni magazynowej do wynajęcia jest lokalizacja. Małe przedsiębiorstwa produkcyjne, przeważnie szukają przestrzeń magazynową na wynajem, niedaleko od miejsca produkowania towaru. Dla dużych firm większe znaczenie mają kryteria techniczne i lokalizacja obok dużych węzłów komunikacyjnych, arterii transportowych oraz miast.
Firmom, dopiero zaczynającym swoją działalność z ograniczonym budżetem, najlepiej wynajmować magazyny klasy A+. Nowoczesne obiekty mają w ofercie nie tylko dużą przestrzeń, która może służyć nawet do uruchomienia produkcji, ale dodatkowo biura, pomieszczenia socjalne, parkingi, place manewrowe oraz całodobową ochronę. Budowa podobnej powierzchni magazynowej od zera wymaga gigantycznych kosztów, w porównaniu z wynajmem.
Zdecydowanie tak. Na rynku wynajmu magazynów panuje ciągły wzrost popytu, zwłaszcza na małe powierzchnie magazynowe, którego na razie nie da się w pełni zaspokoić. Popyt kilkakrotnie przewyższa propozycje. Więc taka sytuacja daje możliwość inwestorom skutecznie wkładać pieniądze w dany segment.
W przypadku braku klientów na duże metraże można dostosować przestrzeń do potrzeb małych przedsiębiorców, żeby stworzyć tak zwany hotel magazynowy na wynajem. W taki sposób, każdy metr kwadratowy będzie stale przynosił zysk, a małe przedsiębiorstwa docenią indywidualne podejście do każdego klienta. Taka elastyczność obiektu tworzy najatrakcyjniejsze oferty, które zawsze będą mieli przewagę na rynku.
Kolejny wzrost popytu odnotowano na samoobsługowe boksy magazynowe do wynajęcia, które są rodzajem mini magazynów. Z tej opcji korzystają przedsiębiorcy, firmy, a nawet osoby prywatne w celu przechowywania rzeczy lub samochodu. Takie boksy tworzą z kontenerów od siedmiu metrów kwadratowych i więcej, według potrzeb klienta. Zapewniają całodobowy dostęp i ochronę 24/7. Więc inwestycja w magazyny pod wynajem zadowoli jak małych tak i dużych inwestorów. Każdy może wybrać sobie swoje pole działalności, od boksów magazynowych do parków logistycznych.
Przede wszystkim decyzja zależy od funduszy finansowych, którymi dysponujemy, rodzaju działalności i planu rozwoju. Budowa własnego magazynu to olbrzymi koszt pracy i materiałów oraz dodatkowo zbyt wielka cena gruntów. Więc będzie sporym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa w dynamicznie zmieniającym się świecie. Firmom często się zdarza sezonowy wzrost popytu, stąd potrzeba dodatkowej przestrzeni magazynowej w krótkim czasie.
Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie magazynu z usługami 3PL lub fulfilment. Zawieramy umowę na interesujący nas okres bez konieczności zatrudnienia personelu. Po zakończeniu umowy lub nagłej zmianie sytuacji na rynku nie musimy się martwić o nierentowny metraż i utrzymaniu zbędnych pracowników. W tym przypadku zdecydowanie się opłaca wynajem magazynu, a w każdej innej sytuacji musimy myśleć rozsądnie, rozważyć różne możliwości i wybrać optymalną.
Zaloguj się
Prosimy zalogować się
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą porównywać i dodawać magazyny do ulubionych. Zaloguj się, aby kontynuować.
Utwórz konto
Reset password